
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 10 |
Stock: 823
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46397
Ext.Price$0.46397
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46397 | $0.46397 |
| 10 | $0.41453 | $4.14530 |
| 25 | $0.39876 | $9.96900 |
| 50 | $0.38359 | $19.17950 |
| 100 | $0.36899 | $36.89900 |
| 300 | $0.36134 | $108.40200 |
| 500 | $0.35386 | $176.93000 |
| 1000 | $0.34629 | $346.29000 |
